To takie proste!
Strona głowna  /  O przedszkolu

O naszym przedszkolu...

Nasze Przedszkole

Przedszkole Miejskie Nr 12 usytuowane jest w centrum miasta Sosnowca. Mieści się w wolnostojącym,  jednopiętrowym budynku, otoczone ogrodem, posiada plac zabaw wyposażony w urządzenia ogrodowe, huśtawki, piaskownice. Przedszkole posiada cztery sale zajęć, salę rekreacyjną, kuchnię, szatnię.

Opiekę merytoryczną i metodyczną nad placówką pełni Kuratorium Oświaty w Katowicach- Delegatura w Sosnowcu i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Do przedszkola uczęszcza 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Dzieci podzielone są na pięć 25 osobowych grup.
Grupa "KUBUSIE" znajduje się w SP Nr 22 w Sosnowcu.

I grupa "Misie"

II grupa "Puchatki"

III grupa "Kangurki"

IV grupa "Tygryski"

V grupa "Kubusie"

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

MISJA:
Zmierzamy do wychowania dziecka wyposażonego w system uniwersalnych wartości,rozumiejącego siebie i otaczający je świat, chętnego do działania i poznawania tego co nowe, posiadającego wiedze i umiejętności niezbedne do podjęcia nauki w szkole.

WIZJA przedszkola
  • Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwarta na ich potrzeby.
  • Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości.
  • Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.
  • Oferty edukacyjne stwarzają warunki do twórczości rozwijania umiejętności i kształtowania samodielności oraz wartosci moralnych.
  • Przedszkole przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji.
  • Wszyscy przestrzegaja praw dziecka
  • Rodzice sa partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
  • Przedszkole zatrudnia wykwalifikowana, kompetentną i odpowiedzialna kadrę pedagogiczną.
  • Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.
  • Promuje swoje osiagnięcia i dba o dobrą opinię w środowisku.
  • Stosuje aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiazania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.
  • Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływaja na wysoki poziom pracy

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku,
w godzinach 6.00 - 17.00

Śniadanie jest podawane o godzinie 8:45
Obiad podajemy o godzinie 12:00
Podwieczorek o godzinie 13:45

Oddział Przedszkolny w SP Nr 22
Śniadanie: 8:30
Obiad: 11:55
Podwieczorek:14:00
Oddział czynny: od 7:00 do 16:00

Godziny przyjęć Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Sosnowcu
Poniedziałek  9.00 - 10.00
Środa 15.00 -  17.00

Kadra pedagogiczna
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele posiadają dużą wiedzę i doświadczenie z zakresu wychowania przedszkolnego.

Dyrektor Przedszkola:
mgr Maria Kapuścińska

Wicedyrektor Przedszkola
mgr Beata Pachoł

W Przedszkolu Miejskim Nr 12 działa Rada Rodziców

Personel administracyjno-obsługowy

Opiekę nad dziećmi podczas ich pobytu w przedszkolu wspomagają pozostali pracownicy placówki, dbając o bezpieczeństwo dzieci, porządek na terenie placówki oraz o zapewnienie zawsze świeżych,  zdrowych i pożywnych posiłków.

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-10